Anglicky hovořící země a bývalé kolonie

2. 10. 2023

Termín: 6. října v 18:00 hod.

V pátek 6. října mohou všichni zájemci navštívit besedu cestovatelů Petra Kvardy a Pavla Chluma Anglicky hovořící země a bývalé kolonie. Cestovatelé nás v této přednášce zavedou kromě Londýna hned na několik krásných míst po celém světě. Navštívíme jsme společně země, jež byly po dlouhou dobu součástí britského impéria a stále se tam běžně domluvíte anglicky. Z Londýna se přesuneme nejprve do Asie, přesněji do Indického oceánu, kde leží ostrov Cejlon a stát Srí Lanka. Poté zamíříme do střední Ameriky, kde prozkoumáme Karibské moře, pobřeží, ale i džungli státu Belize a na závěr večera se přesuneme do Afriky, kde v Tanzánii zamíříme na safari.

Přednáška s projekcí se koná v pátek 6. října od 18:00 hod v prostorách Muzea Fráni Šrámka v Sobotce. Všichni jste zváni. Vstupné dobrovolné.